• English
  • Español

Zespół

ADW. ŁUKASZ BUCZKO

Łukasz Buczko jest adwokatem- właścicielem kancelarii. Ukończył z wyróżnieniem aplikację adwokacką przy Izbie Adwokackiej we Wrocławiu.

Zdobył duże doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych oraz świadczeniu pomocy prawnej osobom indywidualnym.

Z powodzeniem reprezentował strony zarówno przed organami ścigania, organami kontroli skarbowej, sądami powszechnymi i Sądem Najwyższym.

Jest wpisany do Bazy Kandydatów prowadzonej przez Ministerstwo Skarbu Państwa jako osoba uprawniona do bycia członkiem rady nadzorczej spółek Skarbu Państwa.

Adwokat Łukasz Buczko jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii, kierunku Stacjonarne Studia Prawa. Obronił pracę magisterską pod tytułem: „Fuzja spółek z ograniczoną odpowiedzialnością” z wynikiem bardzo dobrym napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Elwiry Marszałkowskiej-Krześ.

Przed rozpoczęciem indywidualnej praktyki adwokat Łukasz Buczko pracował dla renomowanych kancelarii z Warszawy i Wrocławia.

Współtworzył oraz brał czynny udział w rozwijaniu pierwszej w Polsce kancelarii prawnej znajdującej się w galerii handlowej we Wrocławiu.

Jest również absolwentem Podyplomowych Studiów Prawa autorskiego, Wydawniczego i Prasowego na Uniwersytecie Jagiellońskim ukończonych z wynikiem bardzo dobry.

Jako specjalista prawa autorskiego we Wrocławiu wykorzystywał swoją wiedzę m.in. w sporze dotyczącym praw autorskich do projektu jednego z najwyższych budynków w Polsce. Wygrał również, zmieniając dotychczasowego pełnomocnika gminy, spór dotyczący praw autorskich do projektu budowlanego.

Zawodowo adwokat Łukasz Buczko interesuje się prawem karnym, cywilnym i prawem własności intelektualnej.

Włada językiem angielskim.

WSPÓŁPRACOWNICY

Kancelaria współpracuje z prawnikami wielu specjalności. Każdy adwokat i radca prawny we Wrocławiu, w Warszawie, w Opolu, w Kluczborku i w Namysłowie specjalizuje się w różnych obszarach prawa- od prawa rodzinnego, administracyjnego, karnego po prawo cywilne, pracy, handlowe i własności intelektualnej. Dzięki temu możemy zapewnić pełne bezpieczeństwo prawne naszym Klientom.